Beyond slaví 5.narozeniny!

Již pátým rokem vytváříme a kultivujeme prostor pro pozitivní změnu v přístupu k běžné i psychedelické realitě. V ČR i ve světě. Ohlédněte se s námi na to, co jsme všechno společně s vámi realizovali. 

Jedno slovo

Na počátku bylo slovo. A to slovo je Beyond. Proč Beyond? Protože naše práce má přesah. A neustále rozšiřujeme svoji působnost.

Náš příběh začal organizací globální konference Beyond Psychedelics 2016, kde se setkalo mnoho vůdčích osobností psychedelického světa a dalších příznivců. Akci jsme pořádali ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví, Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies a Českou psychedelickou společností. Tuto konferenci jsme zopakovali ještě v roce 2018. Do organizace konferencí jsme se pustili i v České republice, realizovali jsme například Česko-slovenské psychedelické fórum 2020 nebo Velký psychedelický pátek, podíleli se na řadě dalších, jako např. nedávné Národní psychedelické fórum 2021.

Záznamy z (nejen) těchto konferencí hledejte na SlidesLive nebo na našem YouTube kanálu!

Celkově se našich akcí zúčastnilo před 4000 osob z různých koutů světa a přednášelo na nich více než 230 předních odborníků a dalších!

Překročili jsme hranice konferencí a zorganizovali nespočet vzdělávacích akcí, včetně přednášek, diskuzí, promítání filmů či seminářů. S nástupem nového roku přineseme další možnosti rozvíjení a vzdělávání pro zájemce o rozšířené stavy vědomí a psychedelickou péči.

A protože nám jde i o duševní zdraví a redukci rizik plynoucí z neadekvátního užívání psychedelik, organizovali jsme ve spolupráci s Diabasis Skupiny psychedelické integrace. Podařilo se nám uspořádat celkem 7 skupin, ve kterých našlo pomoc a porozumění mnoho uživatelů psychedelik. Tyto skupiny se natolik osvědčily, že v nich budeme pokračovat.

Nenechte si ujít poslední mediální výstupy Národního psychedelického výzkumu:

Konopí jako psychedelikum: klíč k lidské psyché? Průzkum přináší svědectví uživatelů o náročných situacích pod vlivem konopí.

Nejoblíbenějšími psychedeliky Čechů jsou LSD a houby, ukázal výzkum. Experti ale varují před riziky. Adiktologové a psychologové upozorňují na to, že užívání psychedelik bez odborného dohledu může způsobit vážné potíže. Specialistů, kteří by s tím uživatelům mohli pomoct, je ale v Česku málo.

Mohlo by vás také zajímat:

Jiří Horáček: Psychedelika jsou méně toxická než brambory. Profesor psychiatrie a uznávaný neurobiolog hovoří o potenciálu psychedelik a jejich běžném využití v psychoterapii blízké budoucnosti.

Překroucená nepravda, řekl obžalovaný v případu šamanských rituálů se zakázanou drogou. Trojice Poláků obžalována z organizace ayahuascových rituálů v ČR.

Psychedelika místo antidepresiv. Zakázané látky mohou v Česku brzy bodovat v terapii. Pokud studie NÚDZ přinesou kýžené výsledky, mohou se minimálně v Česku věci pohnout dopředu velice rychle. Jiří Horáček mluví o horizontu dvou až tří let, možná však i dříve.

Dekriminalizace a legalizace drog je jednou z možných, logických cest, říká psycholog Pavel Nepustil. Příspěla by legalizace drog k řešení problémů se závislostmi nebo právě naopak?


Tématické akce:

International Summit on Psychedelic Therapies for Mental Illness (Mind medicine Australia)

17. – 20. listopadu 2021

Australský summit, jehož součástí je dvoudenní konference zaměřená na téma psychedelických terapií pro osoby s duševními onemocněními. Přednášet budou odborníci z oblasti – lékaři, výzkumníci, akademici, odborníci na duševní zdraví a další. Online konference nabízí směsici mezinárodních přednášek, workshopů, hotspotů a panelových diskusí.

 

Workshop  psychedelické harm reduction
(Česká psychedelická společnost)

28. listopadu 2021

Tento workshop bude zaměřen čistě na harm reduction přístup k užití psychedelických látek. Harm reduction přístup představuje moderní reakci na užívání psychoaktivních substancí. Vychází z empirického zjištění, že nemá smysl lidem užívání látek zakazovat. Lepší služba prokázaná společnosti bude minimalizování rizik spojených s užíváním a informování o nebezpečí, stejně jako o přínosech s nimi spojených. Vědomosti i praktické znalosti z tohoto workshopu najdou uplatnění v pomoci osobám pod vlivem psychedelik například na hudebních festivalech, indoor akcích apod. Workshop je vedený zkušenými členy služby Psycare.