Beyond slaví 5.narozeniny!

Již pátým rokem vytváříme a kultivujeme prostor pro pozitivní změnu v přístupu k běžné i psychedelické realitě. V ČR i ve světě. Ohlédněte se s námi na to, co jsme všechno společně s vámi realizovali. 

Jedno slovo

Na počátku bylo slovo. A to slovo je Beyond. Proč Beyond? Protože naše práce má přesah. A neustále rozšiřujeme svoji působnost.

Náš příběh začal organizací globální konference Beyond Psychedelics 2016, kde se setkalo mnoho vůdčích osobností psychedelického světa a dalších příznivců. Akci jsme pořádali ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví, Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies a Českou psychedelickou společností. Tuto konferenci jsme zopakovali ještě v roce 2018. Do organizace konferencí jsme se pustili i v České republice, realizovali jsme například Česko-slovenské psychedelické fórum 2020 nebo Velký psychedelický pátek, podíleli se na řadě dalších, jako např. nedávné Národní psychedelické fórum 2021.

Záznamy z (nejen) těchto konferencí hledejte na SlidesLive nebo na našem YouTube kanálu!

Celkově se našich akcí zúčastnilo před 4000 osob z různých koutů světa a přednášelo na nich více než 230 předních odborníků a dalších!

Překročili jsme hranice konferencí a zorganizovali nespočet vzdělávacích akcí, včetně přednášek, diskuzí, promítání filmů či seminářů. S nástupem nového roku přineseme další možnosti rozvíjení a vzdělávání pro zájemce o rozšířené stavy vědomí a psychedelickou péči.

A protože nám jde i o duševní zdraví a redukci rizik plynoucí z neadekvátního užívání psychedelik, organizovali jsme ve spolupráci s Diabasis Skupiny psychedelické integrace. Podařilo se nám uspořádat celkem 7 skupin, ve kterých našlo pomoc a porozumění mnoho uživatelů psychedelik. Tyto skupiny se natolik osvědčily, že v nich budeme pokračovat.

Nenechte si ujít poslední mediální výstupy Národního psychedelického výzkumu:

Konopí jako psychedelikum: klíč k lidské psyché? Průzkum přináší svědectví uživatelů o náročných situacích pod vlivem konopí.

Nejoblíbenějšími psychedeliky Čechů jsou LSD a houby, ukázal výzkum. Experti ale varují před riziky. Adiktologové a psychologové upozorňují na to, že užívání psychedelik bez odborného dohledu může způsobit vážné potíže. Specialistů, kteří by s tím uživatelům mohli pomoct, je ale v Česku málo.

Mohlo by vás také zajímat:

Jiří Horáček: Psychedelika jsou méně toxická než brambory. Profesor psychiatrie a uznávaný neurobiolog hovoří o potenciálu psychedelik a jejich běžném využití v psychoterapii blízké budoucnosti.

Překroucená nepravda, řekl obžalovaný v případu šamanských rituálů se zakázanou drogou. Trojice Poláků obžalována z organizace ayahuascových rituálů v ČR.

Psychedelika místo antidepresiv. Zakázané látky mohou v Česku brzy bodovat v terapii. Pokud studie NÚDZ přinesou kýžené výsledky, mohou se minimálně v Česku věci pohnout dopředu velice rychle. Jiří Horáček mluví o horizontu dvou až tří let, možná však i dříve.

Dekriminalizace a legalizace drog je jednou z možných, logických cest, říká psycholog Pavel Nepustil. Příspěla by legalizace drog k řešení problémů se závislostmi nebo právě naopak?


Tématické akce:

International Summit on Psychedelic Therapies for Mental Illness (Mind medicine Australia)

17. – 20. listopadu 2021

Australský summit, jehož součástí je dvoudenní konference zaměřená na téma psychedelických terapií pro osoby s duševními onemocněními. Přednášet budou odborníci z oblasti – lékaři, výzkumníci, akademici, odborníci na duševní zdraví a další. Online konference nabízí směsici mezinárodních přednášek, workshopů, hotspotů a panelových diskusí.

 

Workshop  psychedelické harm reduction
(Česká psychedelická společnost)

28. listopadu 2021

Tento workshop bude zaměřen čistě na harm reduction přístup k užití psychedelických látek. Harm reduction přístup představuje moderní reakci na užívání psychoaktivních substancí. Vychází z empirického zjištění, že nemá smysl lidem užívání látek zakazovat. Lepší služba prokázaná společnosti bude minimalizování rizik spojených s užíváním a informování o nebezpečí, stejně jako o přínosech s nimi spojených. Vědomosti i praktické znalosti z tohoto workshopu najdou uplatnění v pomoci osobám pod vlivem psychedelik například na hudebních festivalech, indoor akcích apod. Workshop je vedený zkušenými členy služby Psycare.

Poslední příspěvky

Akce

Za hranice vědomí se Stanislavem Grofem

Těžko bychom dnes hledali člověka s rozsáhlejšími znalostmi a zkušenostmi z oblasti rozšířených stavů vědomí, známých také jako stavy změněné, holotropní či psychedelické. Stavy, které podle

VÍCE »