80. znovuzrozeniny LSD

16.4. 2023 je to přesně 80 let od znovuobjevení LSD švýcarským chemikem Albertem Hofmannem. Přidejte se k nám a naší spřízněné komunitě na speciální akci, která tento milník připomene. Psychedelické kostýmy a LSD historky s sebou. A (možná) přijde i kouzelník! Rezervujte si své místo včas.

Co nás čeká:

  • LSD historky
  • DJ’s
  • Dort a překvapení
  • Komunitní atmosféra a pokec
  • BeyonDětský koutek
  • Novinky z Beyondu

Dne 16. dubna 1943 Albert Hofmann znovu syntetizoval LSD, protože se domníval, že by tato látka mohla mít potenciál, přestože byla pět let předtím testována a odborníky vyhodnocena jako nezajímavá. Téhož dne prožil historicky první zkušenost s LSD.

LSD se ukázalo být výjimečně silnou psychoaktivní látkou, která za posledních 80 let ovlivnila lidskou společnost tak, jako možná žádná jiná molekula v historii.

Naše akce má za cíl připomenout vliv LSD na jednotlivce i společnost, ve výzkumu, terapii i každodenních životech.

Podrobnosti o programu brzy zveřejníme. Sledujte náš web a sociální sítě!

Určitě přijďte v kostýmu či tématicky oblečeni! Nachystejte si taky svojí LSD historku, pokud ji budete chtít sdílet.

Praktické informace:

Kdy: 16.4.2023 od 16:00 do nočních hodin

Kde: Druhé patroDlouhá 729/37, 110 00 Staré Město, Praha

Co s sebou: LSD historku a kostým nebo tematické oblečení

Vstupenky:

Vstupenky je možné zakoupit přes GoOut. Vstupné od 180 Kč.

Pořadatel: Beyond Psychedelics

V rámci akcí pořádaných naší společností nejsou podávány žádné ilegální substance a nepodporujeme jejich užívání. Naše akce slouží ke vzdělávání, redukci rizik plynoucích z užití omamných a psychotropních látek a podpoře veřejného zdraví.

Poslední příspěvky

Kurz

Ayahuasca může pomáhat cítit se lépe. Její podstata nespočívá v chemii, ale v umění s ní pracovat

V Peru je ayahuascový rituál chráněný zákonem jakožto národní kulturní dědictví a pomáhá lidem v léčbě závislostí. Mohla by mít tato rostlina své místo v systému léčby závislostí i v České republice? Podle odbornice je důležité respektovat alespoň základní pravidla, koncepty a formy, jakými byla ayahuasca tradičně používaná. V kontextu České republiky si dovede představit v rámci terapeutické komunity spíše práci s lysohlávkami.

Pokračování rozhovoru s psycholožkou a psychoterapeutkou Veronikou Kavenskou pracující v terapeutické komunitě Takiwasi.

VÍCE »
Harm reduction

Město Brno podpořilo Skupiny psychedelické integrace. Nově jsou zájemcům přístupné bezplatně

„Brno je jedním ze tří měst, kde Beyond Psychedelics nabízí Skupiny psychedelické integrace a umožňuje klientům získat podporu a profesionální péči pro zpracování své psychedelické zkušenosti.“  Díky dotačnímu programu v oblasti drog a závislostí statutárního města Brna jsou od dubna nově skupiny pro účastníky bezplatné. Tato novinka tak umožní zpřístupnit potřebnou péči i lidem, kteří by si ji běžně nemohli dovolit a podpoří v současné době nedostatečné pokrytí služeb psychedelické péče.

VÍCE »
Kurz

Kavenská: Závislost lze vnímat jako potřebu duchovního hledání

S Veronikou Kavenskou jsme hovořili o tom, proč v Takiwasi dosahují při léčbě závislostí vyšší úspěšnosti než běžné terapeutické komunity a jak taková léčba vypadá. Více o práci s ayahuascou vycházející z výzkumu a mnohaletých zkušenostech v terapeutické komunitě v Peru se můžete dozvědět na našem semináři

VÍCE »
Akce

80. znovuzrozeniny LSD

16.4. 2023 je to přesně 80 let od znovuobjevení LSD švýcarským chemikem Albertem Hofmannem. Přidejte se k nám a naší spřízněné komunitě na speciální akci,

VÍCE »