Cesta psychonauta. Česká premiéra v kinech

Zveme na film o životě a díle jednoho z nejvýznamnějších průkopníků psychedelické terapie se zkušenostmi z více než 4500 LSD sezení, spoluzakladatele transpersonální psychologie a spolutvůrce celosvětově rozšířené techniky holotropního dýchání. Přidejte se s námi na cestu do vědomí Stanislava Grofa v Praze, Brně nebo Ostravě.

 

Film vypráví o životě a díle jednoho z našich nejvýznamnějších průkopníků psychedelické terapie, který stojí společně se svou zesnulou ženou Christinou také za zrodem holotropního dýchání a transpersonální psychologie.

Stanislavovo mnohaleté zkoumání léčebné síly změněných stavů vědomí posouvá vnímání lidského psyché nejen za hranice Freudovského individuálního nevědomí, ale také za Jungovo pojetí kolektivního nevědomí až k úrovním tzv. kosmického (ne)vědomí. Toto pojetí společně s technikami změněných stavů vědomí, které ve své praxi již po desetiletí Grof používá, mnoha lidem hluboce ovlivnilo život. Jednou z těch, kdo díky Grofovi prošli transformací, je i filmařka Susan Hessová Logeaisová.

Tento dokumentární film ztvárňuje i Susaninu existenciální krizi coby vstupní bránu do Grofova světa – od mikrosvěta po makrosvět.

Susan a Stanislav začínají sérií rozhovorů, které popisují jeho životní cestu od materiálního vědce k duchovně založenému průzkumníkovi hlubokých úrovní lidského vědomí. Rozhovory doplňují záznamy z Grofových nejpozoruhodnějších terapeutických sezení, která oživují vývoj jeho teorií. Vícevrstevný vizuální příběh navíc poskytuje rámec významu Susanina osobnímu zkoumání Stanislavových technik a objevů. 

Součástí dokumentu je i Grofova teorie bazálních perinatálních matric, která jemu vlastním osobitým způsobem pojednává o porodním traumatu a jeho ovlivnění celého života jedince. 

Aktuálně pro Vás chystáme promítání ve více městech, pro více informací sledujte fan stránku a události na Facebooku https://www.facebook.com/beyondpsychedelicscz/

Návštěvou promítání kromě nevšedního zážitku zároveň podpoříte neziskové aktivity Beyond Psychedelics: harm reduction služby a psychedelický výzkum.

Poslední příspěvky

Kurz

Ayahuasca může pomáhat cítit se lépe. Její podstata nespočívá v chemii, ale v umění s ní pracovat

V Peru je ayahuascový rituál chráněný zákonem jakožto národní kulturní dědictví a pomáhá lidem v léčbě závislostí. Mohla by mít tato rostlina své místo v systému léčby závislostí i v České republice? Podle odbornice je důležité respektovat alespoň základní pravidla, koncepty a formy, jakými byla ayahuasca tradičně používaná. V kontextu České republiky si dovede představit v rámci terapeutické komunity spíše práci s lysohlávkami.

Pokračování rozhovoru s psycholožkou a psychoterapeutkou Veronikou Kavenskou pracující v terapeutické komunitě Takiwasi.

VÍCE »
Harm reduction

Město Brno podpořilo Skupiny psychedelické integrace. Nově jsou zájemcům přístupné bezplatně

„Brno je jedním ze tří měst, kde Beyond Psychedelics nabízí Skupiny psychedelické integrace a umožňuje klientům získat podporu a profesionální péči pro zpracování své psychedelické zkušenosti.“  Díky dotačnímu programu v oblasti drog a závislostí statutárního města Brna jsou od dubna nově skupiny pro účastníky bezplatné. Tato novinka tak umožní zpřístupnit potřebnou péči i lidem, kteří by si ji běžně nemohli dovolit a podpoří v současné době nedostatečné pokrytí služeb psychedelické péče.

VÍCE »
Kurz

Kavenská: Závislost lze vnímat jako potřebu duchovního hledání

S Veronikou Kavenskou jsme hovořili o tom, proč v Takiwasi dosahují při léčbě závislostí vyšší úspěšnosti než běžné terapeutické komunity a jak taková léčba vypadá. Více o práci s ayahuascou vycházející z výzkumu a mnohaletých zkušenostech v terapeutické komunitě v Peru se můžete dozvědět na našem semináři

VÍCE »
Akce

80. znovuzrozeniny LSD

16.4. 2023 je to přesně 80 let od znovuobjevení LSD švýcarským chemikem Albertem Hofmannem. Přidejte se k nám a naší spřízněné komunitě na speciální akci,

VÍCE »